Fri frakt och retur - Leverans inom 1-3 dagar
Klicka för att zooma

Henry Leather Belt 3,3 cm Dark Brown

Finns även i dessa färger
Svart Röd Brun Brun Brun
W34/85cm W36/90cm W38/95cm W40/100cm W32/80cm
1 299:-
I lager, 1-3 arbetsdagar
Fri frakt och retur - Leverans inom 1-3 dagar
Detta plagg går att sälja med Pre-owned
Det här plagget går att sälja med Pre-owned. Det innebär att plagget är hållbart, av hög kvalitet samt går att använda om och om igen. Till pre-owned
Om produkten

Bälte i vegetabiliskt garvat läder från Loake 1880. Tillverkat i England och utrustat med ett borstat, silverfärgat spänne. Bältet är framtaget i färgnyanser som matchar varumärkets olika skor.

  • Produktbeskrivning

      • Tillverkat i England.
      • 3,3 cm brett.

      Produktens artikelnummer 11631911
  • produktens mått
      Mått i cm859095100
      Längd innersta hål869196101
      Längd yttersta hål96101106111
      Totallängd (rem)101106111116
      Bredd3,33,33,33,3
      Längd spänne5,55,55,55,5
      Bredd spänne4,54,54,54,5
      Se hur vi mäter och översätter storlekar »
  • Tvättråd & material
    • Om Loake 1880

        Loake 1880 är Loakes premiumkollektion, där man lägger extra stort fokus på material och kvalité. I kollektionen förvaltar man företagets över 100 år långa historia av att tillverka handgjorda, randsydda skor och kompromissar inte på några detaljer. Varumärket grundades i Kettering, England, 1880 av bröderna John, Thomas och William Loake och har genom åren tillverkat mer än 50 miljoner par randsydda skor.

        Den totala tillverkningstiden av ett par skor från Loake 1880 är hela 8 veckor, där varje sko görs med en goodyear welted-konstruktion, det vill säga att skorna är sydda med en randsöm och tillverkas med de bästa material och metoder tillgängliga.

        Läs mer om Loake och hur deras skor görs »

    • Recensioner
    Mer från Loake 1880

    Loake 1880 är Loakes premiumkollektion, där man lägger extra stort fokus på material och kvalité. I kollektionen förvaltar man företagets över 100 år långa historia av att tillverka handgjorda, randsydda skor och kompromissar inte på några detaljer. Varumärket grundades i Kettering, England, 1880 av bröderna John, Thomas och William Loake och har genom åren tillverkat mer än 50 miljoner par randsydda skor.

    Den totala tillverkningstiden av ett par skor från Loake 1880 är hela 8 veckor, där varje sko görs med en goodyear welted-konstruktion, det vill säga att skorna är sydda med en randsöm och tillverkas med de bästa material och metoder tillgängliga.

    Läs mer om Loake och hur deras skor görs »

    Best of British Gå till avdelningen
    Vill du fortsätta där du var?
    Nej, jag vill börja om
    Ja, jag vill fortsätta
    4.74/5 8569 Recensioner

    Vänligt och professionellt - man blir aldrig besviken!

    Per B

    2023-02-03

    Köpare

    2023-01-24

    Fin service -trevlig personal. Fungerade utmärkt att ta hem 2altrtnstiv och returnera det som inte passade.  Tack trevliga ni????????

    Margaretha N

    2023-02-02

    Köpare

    2023-01-23

    Nätshopping när den är som bäst. Snabb service och alltid utmärkt support vid reklamation eller att exempelvis spåra paket som kommit bort. Alla produkter kommer alltid fint och ordentligt förpackade med förtryckt retursedel och personlig hälsning. Utmärkt!

    Anders l

    2023-02-02

    Köpare

    2023-01-23

    Snabbt och smidigt!

    Johan M

    2023-02-02

    Köpare

    2023-01-24

    Bästa nätbutiken varit kund sedan 2012.

    Kristian T

    2023-02-02

    Köpare

    2023-01-23

    Otroligt snabb service????

    Eva O

    2023-02-02

    Köpare

    2023-01-24

    Leveranstiden är toppen på den vara jag köpt.

    Christer V

    2023-02-02

    Köpare

    2023-01-21

    super snabb leverans

    magnus c

    2023-02-01

    Köpare

    2023-01-22

    Snabbt o rätt som vanligt!

    Lars P

    2023-02-01

    Köpare

    2023-01-23

    Snabb leverans bra produkter 

    Ulf I

    2023-02-01

    Köpare

    2023-01-20

    Superbra! Snabb leverans och varorna motsvarade vad man förväntade sig. 

    Isac A

    2023-02-01

    Köpare

    2023-01-21

    Trevligt bemötande.

    Christina S

    2023-02-01

    Köpare

    2023-01-22

    Bra hantering...men dålig INFO om storlekar vid beställning.

    Peter G

    2023-02-01

    Köpare

    2023-01-21

    Superbra, snabbt, enkelt 

    Maria G

    2023-01-30

    Köpare

    2023-01-17

    CoC alltid bäst

    Aziz U

    2023-01-30

    Köpare

    2023-01-19

    Alltid snabb frakt och en trevlig leveransupplevelse!

    Håkan H

    2023-01-30

    Köpare

    2023-01-18

    Personligt trots näthandel, snabba leveranser och bra produkter.

    Mikael P

    2023-01-26

    Köpare

    2023-01-17

    Bra och snabb leverans 

    Lennart S

    2023-01-26

    Köpare

    2023-01-17

    Helt ojämförbara!

    Sajdin M

    2023-01-26

    Köpare

    2023-01-16

    Snabb frakt och ett lyxigt paket

    Jennie P

    2023-01-25

    Köpare

    2023-01-16

    Snabb leverans. Lite besviken att ni ökade rabatten till 40% bara nån dag efter jag gjort mitt köp.

    Magnus G

    2023-01-25

    Köpare

    2023-01-15

    Snabb leverans o grym kvalite

    Albin A

    2023-01-25

    Köpare

    2023-01-14

    Produkten motsvarade inte mina förväntningar. Därav retur. Materialet var för stretchigt. Klassiskt onlinehandelsbekymmet då man inte kunnat känna på produkten innan. 

    John B

    2023-01-25

    Köpare

    2023-01-15

    Kvalitetskläder levererade snabbt och personligt!

    Anders A

    2023-01-25

    Köpare

    2023-01-14

    Snabb leverans fin skjorta

    Ingela G

    2023-01-25

    Köpare

    2023-01-16

    Snabba leveranser och bra packat 

    Christian N

    2023-01-25

    Köpare

    2023-01-14

    Precis allt Jag har i kläder, skor och accessoarer kommer härifrån. Det säger väl lite.

    Olle E

    2023-01-25

    Köpare

    2023-01-15

    Bästa klädesbutiken på nätet. Gillar verkligen att ni har en storleksguide som jag tycker alltid stämmer. Bra å snabba leveranser och strular aldrig när man sänder tillbaka en vara. Självklart 5 stjärnor.

    Peter S

    2023-01-24

    Köpare

    2023-01-11

    Mycket nöjd!

    Carl-Michael Å

    2023-01-23

    Köpare

    2023-01-11

    Enkelt att köpa kvalitetskläder med en knapptryckning, vid tidsnöd hinner man shoppa i alla fall! Är du på resande fot så har du med dig klädaffärer!

    Richard S

    2023-01-23

    Köpare

    2023-01-13

    Välkommen!
    Vill du fortsätta med leveransland Sverige?
    På CareofCarl.se levererar vi endast inom Sverige.
    Välj annars annat leveransland:
    Spara mitt val
    Fortsätt till Sverige »