Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Anderson's | Grained Western Leather Belt 2,5 cm Brown
Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Anderson's | Grained Western Leather Belt 2,5 cm Brown
Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Anderson's | Grained Western Leather Belt 2,5 cm Brown

Grained Western Leather Belt 2,5 cm Brown

1 499:-
I lager, 1-3 arbetsdagar
Finns även i dessa färger
Svart Svart Brun Brun
85 90 Snart i lager 95 105

Denna modell är en beställningsvara där leveranstiden varierar från 2–3 veckor.

Hitta rätt storlek

Bältets storlek anger längden från spännet till mittenhålet. Mät midjan och välj ett bälte 5–10 cm längre än midjemåttet. Undvik att välja ett bälte som exakt matchar din midje- eller byxstorlek, eftersom det begränsar justeringsutrymmet. Se tabellen för en ungefärlig omvandling från byxstorlek till bältesstorlek.

Byxstorlek W29-30/46 W31-32/48 W33-34/50 W36/52 W38-40/54
Bältesstorlek 85 90 95 100 105

Normal i storleken, vi rekommenderar att du väljer din vanliga storlek.
tape-measure

Varför handla på Care of Carl?

Fri frakt över 499 kr
Leverans inom 1-3 dagar
Fri retur
Om produkten
Western-inspirerat bälte från Anderson's. Ett bälte i präglat läder, tillverkat för hand i Parma, Italien. Utrustat med ett mönstrat spänne i silverpläterad mässing.
  • Produktbeskrivning
    • Producerat i Italien.
    • Tillverkat i kalvläder.
    • Spänne i silverpläterad mässing.
    Material:
    100% läder
    Tillverkningsland:
    Italy

    Passform

    • Normal i storleken, vi rekommenderar att du väljer din vanliga storlek.
    Produktens artikelnummer
    27108411
  • produktens mått
    Mått i cm859095100105
    Längd innersta hål83889398103
    Längd yttersta hål9398103108113
    Totallängd (rem)100105110115120
    Bredd2,52,52,52,52,5
    Längd spänne4,54,54,54,54,5
    Bredd spänne4,54,54,54,54,5
    Se hur vi mäter och översätter storlekar »
  • Tvättråd & material
  • Recensioner
  • Om Anderson's
  • Leverans & retur
  • Tillverkarinformation
4.80/5 14253 Recensioner

Grymt bra service och kunskap hos deras klock avdelning

Niklas A

2026-10-28

Köpare

1970-01-01

Supersmidigt köp. Perfekta byxor.

Nils H

2026-10-28

Köpare

2026-09-21

Snabb leverans och trevligt förpackat med personlig hälsning 😊

Daniel W

2026-10-25

Köpare

2026-10-15

Snabb leverans. Fick vad jag beställde.

Daniel L

2026-10-24

Köpare

2026-10-15

En mellan jackan så snygg och sä skön!

Ove P

2026-10-24

Köpare

2026-10-13

Alltid snabb och rätt leverans,bra hemsida

Anders L

2026-10-24

Köpare

2026-10-14

Snabba, fin presentation vi leveransen (kartongen, packningen, returlappen).

Dennis M

2026-10-23

Köpare

2026-10-14

Snygg, tunn trelagers vattentät. Perfekt!

Bo A

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Har Plofrof sen tidigare och har varit sugen på den nya modellen. Preowned men helt oanvänd i fullset. Supernöjd.

Peter G

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Bra kvalitet

Marcus S

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Snabba leveranser, smidigt med hämtning via instabox

Hans S

2026-10-17

Köpare

2026-10-08

Smidigt

Benjamin H

2026-10-17

Köpare

2026-10-08

Fin kvalitetströja. Väldigt nöjd.

Oscar K

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Mycket nöjd, fin kvalitet till bra pris

Emil A

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Snabb och bra service

Lars-Åke M

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Fungerar jättebra! Snabba och smidiga leveranser.

Peeter V

2026-10-15

Köpare

2026-10-06

Bra produkter, och mycket snabb leverans.

Catharina B

2026-10-15

Köpare

2026-10-06

Snabb service och leverans.

Daniel E

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Bra i storlekarna. Följer måtten i tabellerna.

Jonas D

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Uppskattar det kurerade men ändå breda utbudet. Lätt att hitta det jag söker men ändå att också bli överraskad av annat. Alltid säker betalning och leverans.

Joacim S

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb leverans och bra produkter

Jonas R

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb leverans och bra storleksöversikt!

Stefan A

2026-10-11

Köpare

2026-10-02

Fantastiska skor, kommer bli nästa sommars favoriter.

Jesper K

2026-10-10

Köpare

2026-10-01

Väldigt bra passform och fin kvalitet.

Lars B

2026-10-10

Köpare

2026-10-01

Alltid snabb service.

Saron T

2026-10-09

Köpare

2026-09-30

Snygg och praktisk väska!

Magnus R

2026-10-09

Köpare

2026-09-30

Bra!

Mikael E

2026-10-08

Köpare

2026-09-29

Så nöjd att verkligheten motsvarande bilderna. Ett riktigt fynd. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Linda D

2026-10-07

Köpare

2026-09-28