Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Loake Shoemakers | Philip Leather Belt Black
Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Loake Shoemakers | Philip Leather Belt Black
Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Loake Shoemakers | Philip Leather Belt Black

Philip Leather Belt Black

1 399:-
I lager, 1-3 arbetsdagar
Finns även i dessa färger
Brun Brun Svart Svart Röd Röd Brun Brun Brun Brun Brun Brun
85 1 kvar 100 1 kvar 105 2 kvar

Denna modell är en beställningsvara där leveranstiden varierar från 2–3 veckor.

Hitta rätt storlek

Bältets storlek anger längden från spännet till mittenhålet. Mät midjan och välj ett bälte 5–10 cm längre än midjemåttet. Undvik att välja ett bälte som exakt matchar din midje- eller byxstorlek, eftersom det begränsar justeringsutrymmet. Se tabellen för en ungefärlig omvandling från byxstorlek till bältesstorlek.

Byxstorlek W29-30/46 W31-32/48 W33-34/50 W36/52 W38-40/54
Bältesstorlek 85 90 95 100 105

tape-measure

Varför handla på Care of Carl?

Fri frakt över 499 kr
Leverans inom 1-3 dagar
Fri retur
Om produkten
Loake Philip är ett klassiskt läderbälte där brittisk hantverkstradition möter ett tidlöst och mångsidigt uttryck. Den rena designen och de genomarbetade detaljerna gör modellen till ett naturligt komplement till såväl skräddade som mer avslappnade looks.
  • Produktbeskrivning
    • Tillverkat i läder med silverfärgat spänne.
    • 3,5 cm brett.
    Material:
    100% läder
    Produktens artikelnummer
    25955511
  • produktens mått
    Mått i cm859095100105
    Längd innersta hål859095100105
    Längd yttersta hål95100105110115
    Totallängd (rem)103108113118123
    Bredd3,53,53,53,53,5
    Längd spänne5,25,25,25,25,2
    Bredd spänne4,24,24,24,24,2
    Se hur vi mäter och översätter storlekar »
  • Tvättråd & material
  • Recensioner
  • Om Loake Shoemakers
  • Leverans & retur
  • Tillverkarinformation
4.80/5 14228 Recensioner

Har Plofrof sen tidigare och har varit sugen på den nya modellen. Preowned men helt oanvänd i fullset. Supernöjd.

Peter G

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Bra kvalitet

Marcus S

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Smidigt

Benjamin H

2026-10-17

Köpare

2026-10-08

Snabba leveranser, smidigt med hämtning via instabox

Hans S

2026-10-17

Köpare

2026-10-08

Mycket nöjd, fin kvalitet till bra pris

Emil A

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Snabb och bra service

Lars-Åke M

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Fin kvalitetströja. Väldigt nöjd.

Oscar K

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Bra produkter, och mycket snabb leverans.

Catharina B

2026-10-15

Köpare

2026-10-06

Fungerar jättebra! Snabba och smidiga leveranser.

Peeter V

2026-10-15

Köpare

2026-10-06

Bra i storlekarna. Följer måtten i tabellerna.

Jonas D

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Uppskattar det kurerade men ändå breda utbudet. Lätt att hitta det jag söker men ändå att också bli överraskad av annat. Alltid säker betalning och leverans.

Joacim S

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb leverans och bra produkter

Jonas R

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb service och leverans.

Daniel E

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb leverans och bra storleksöversikt!

Stefan A

2026-10-11

Köpare

2026-10-02

Fantastiska skor, kommer bli nästa sommars favoriter.

Jesper K

2026-10-10

Köpare

2026-10-01

Väldigt bra passform och fin kvalitet.

Lars B

2026-10-10

Köpare

2026-10-01

Snygg och praktisk väska!

Magnus R

2026-10-09

Köpare

2026-09-30

Alltid snabb service.

Saron T

2026-10-09

Köpare

2026-09-30

Bra!

Mikael E

2026-10-08

Köpare

2026-09-29

Så nöjd att verkligheten motsvarande bilderna. Ett riktigt fynd. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Linda D

2026-10-07

Köpare

2026-09-28

Snabb leverans och bra service.

Martin E

2026-10-07

Köpare

2026-09-28

Snabb och tillförlitlig frakt

Erik H

2026-10-04

Köpare

2026-09-21

Smidigt köp och enkel retur när jag köpte två storlekar

Johan I

2026-10-03

Köpare

2026-09-24

Äkta Shetlandskvalitet (från Skottland). Och mönstret överrensstämde i färgäkthet från bilden. Btw. Om man försöker beställa direkt från U.K så kan man lägga till tullar och moms - en mycket sämre affär. Tack Carl for the care. / ©

Christian C

2026-10-02

Köpare

2026-09-23

Snabb leverans superbra service

Ulf S

2026-10-02

Köpare

2026-09-23

Otrolig kvalitetskänsla!

Joakim T

2026-10-02

Köpare

2026-09-21

Lika bra som skorna

Mika S

2026-10-01

Köpare

2026-09-22

Snabbt och smidigt!

Christian S

2026-10-01

Köpare

2026-09-22