Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Pampeano | Jugadoro Hand Stitched Classic Leather Belt 3,5cm Blue/White
Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Pampeano | Jugadoro Hand Stitched Classic Leather Belt 3,5cm Blue/White
Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Pampeano | Jugadoro Hand Stitched Classic Leather Belt 3,5cm Blue/White

Jugadoro Hand Stitched Classic Leather Belt 3,5cm Blue/White

1 299:-
I lager, 1-3 arbetsdagar
Finns även i dessa färger
Grön Grön Brun Brun Blå Blå Flerfärgad Flerfärgad Blå Blå Blå Blå
85 Snart i lager 90 95 100 105 Snart i lager

Denna modell är en beställningsvara där leveranstiden varierar från 2–3 veckor.

Hitta rätt storlek

Bältets storlek anger längden från spännet till mittenhålet. Mät midjan och välj ett bälte 5–10 cm längre än midjemåttet. Undvik att välja ett bälte som exakt matchar din midje- eller byxstorlek, eftersom det begränsar justeringsutrymmet. Se tabellen för en ungefärlig omvandling från byxstorlek till bältesstorlek.

Byxstorlek W29-30/46 W31-32/48 W33-34/50 W36/52 W38-40/54
Bältesstorlek 85 90 95 100 105

tape-measure

Varför handla på Care of Carl?

Fri frakt över 499 kr
Leverans inom 1-3 dagar
Fri retur
Om produkten
Mönstrat bälte från Pampeano. Med Pampa-diamantens ikoniska Aztek-mönster och noggrant handsydda detaljer kombinerar Pampeanos handgjorda bälten traditionellt hantverk med avslappnad elegans, och varje bälte tar upp till fem timmar att skapa.
  • Produktbeskrivning
    • Tillverkad av exklusivt argentinskt kvalitetsläder och de finaste vaxbehandlade sadeltrådarna, med en traditionell sömnadsteknik.
    • Guldfärgat spänne.
    • Unisex-modell.
    • Stansad logotyp.
    • 3,5 cm brett.
    Material:
    läder, textil
    Produktens artikelnummer
    28384811
  • produktens mått
    Mått i cm859095100105
    Längd innersta hål859095100105
    Längd yttersta hål95100105110115
    Totallängd (rem)99104109114119
    Bredd3,53,53,53,53,5
    Längd spänne4,54,54,54,54,5
    Bredd spänne55555
    Se hur vi mäter och översätter storlekar »
  • Tvättråd & material
  • Recensioner
  • Om Pampeano
  • Leverans & retur
  • Tillverkarinformation
4.80/5 14248 Recensioner

Snabb leverans och trevligt förpackat med personlig hälsning 😊

Daniel W

2026-10-25

Köpare

2026-10-15

En mellan jackan så snygg och sä skön!

Ove P

2026-10-24

Köpare

2026-10-13

Snabb leverans. Fick vad jag beställde.

Daniel L

2026-10-24

Köpare

2026-10-15

Alltid snabb och rätt leverans,bra hemsida

Anders L

2026-10-24

Köpare

2026-10-14

Snabba, fin presentation vi leveransen (kartongen, packningen, returlappen).

Dennis M

2026-10-23

Köpare

2026-10-14

Snygg, tunn trelagers vattentät. Perfekt!

Bo A

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Har Plofrof sen tidigare och har varit sugen på den nya modellen. Preowned men helt oanvänd i fullset. Supernöjd.

Peter G

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Bra kvalitet

Marcus S

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Snabba leveranser, smidigt med hämtning via instabox

Hans S

2026-10-17

Köpare

2026-10-08

Smidigt

Benjamin H

2026-10-17

Köpare

2026-10-08

Mycket nöjd, fin kvalitet till bra pris

Emil A

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Fin kvalitetströja. Väldigt nöjd.

Oscar K

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Snabb och bra service

Lars-Åke M

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Bra produkter, och mycket snabb leverans.

Catharina B

2026-10-15

Köpare

2026-10-06

Fungerar jättebra! Snabba och smidiga leveranser.

Peeter V

2026-10-15

Köpare

2026-10-06

Bra i storlekarna. Följer måtten i tabellerna.

Jonas D

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Uppskattar det kurerade men ändå breda utbudet. Lätt att hitta det jag söker men ändå att också bli överraskad av annat. Alltid säker betalning och leverans.

Joacim S

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb leverans och bra produkter

Jonas R

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb service och leverans.

Daniel E

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb leverans och bra storleksöversikt!

Stefan A

2026-10-11

Köpare

2026-10-02

Väldigt bra passform och fin kvalitet.

Lars B

2026-10-10

Köpare

2026-10-01

Fantastiska skor, kommer bli nästa sommars favoriter.

Jesper K

2026-10-10

Köpare

2026-10-01

Alltid snabb service.

Saron T

2026-10-09

Köpare

2026-09-30

Snygg och praktisk väska!

Magnus R

2026-10-09

Köpare

2026-09-30

Bra!

Mikael E

2026-10-08

Köpare

2026-09-29

Så nöjd att verkligheten motsvarande bilderna. Ett riktigt fynd. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Linda D

2026-10-07

Köpare

2026-09-28

Snabb leverans och bra service.

Martin E

2026-10-07

Köpare

2026-09-28

Snabb och tillförlitlig frakt

Erik H

2026-10-04

Köpare

2026-09-21