✔ Fri frakt över 399 kr ✔ Fri retur ✔ 1-3 dagars leverans
Klicka för att zooma

William Suede Belt Navy

1 199:-
I lager, 1-3 arbetsdagar
Finns även i dessa färger
Brun Brun Blå Brun
85 1 kvar 90 100 2 kvar 105 1 kvar

Varför handla på Care of Carl?

Fri frakt
Leverans inom 1-3 dagar
Fri retur
Denna vara går att sälja med Pre-owned
Den här varan går att sälja med Pre-owned. Det innebär att produkten är hållbar, av hög kvalitet samt går att använda om och om igen. Till pre-owned
4.75/5 12048 Recensioner
Om produkten
Bälte i mocka från Loake 1880. Tillverkat i England och utrustat med ett borstat, silverfärgat spänne. Bältet är framtaget i färgnyanser som matchar varumärkets olika skor.
  • Produktbeskrivning

      • Tillverkat i England.
      • Tillverkat i mocka med silverfärgat spänne.
      • 3,5 cm brett.

      Produktens artikelnummer
      25957111
  • produktens mått
      Mått i cm859095100105
      Längd innersta hål859095100105
      Längd yttersta hål95100105110115
      Totallängd (rem)103108113118123
      Bredd3,53,53,53,53,5
      Längd spänne5,25,25,25,25,2
      Bredd spänne4,24,24,24,24,2
      Se hur vi mäter och översätter storlekar »
  • Tvättråd & material
    • Om Loake 1880

        Loake 1880 är Loakes premiumkollektion, där man lägger extra stort fokus på material och kvalité. I kollektionen förvaltar man företagets över 100 år långa historia av att tillverka handgjorda, randsydda skor och kompromissar inte på några detaljer. Varumärket grundades i Kettering, England, 1880 av bröderna John, Thomas och William Loake och har genom åren tillverkat mer än 50 miljoner par randsydda skor.

        Den totala tillverkningstiden av ett par skor från Loake 1880 är hela 8 veckor, där varje sko görs med en goodyear welted-konstruktion, det vill säga att skorna är sydda med en randsöm och tillverkas med de bästa material och metoder tillgängliga.

        Läs mer om Loake och hur deras skor görs »

    • Recensioner
    Mer från Loake 1880

    Loake 1880 är Loakes premiumkollektion, där man lägger extra stort fokus på material och kvalité. I kollektionen förvaltar man företagets över 100 år långa historia av att tillverka handgjorda, randsydda skor och kompromissar inte på några detaljer. Varumärket grundades i Kettering, England, 1880 av bröderna John, Thomas och William Loake och har genom åren tillverkat mer än 50 miljoner par randsydda skor.

    Den totala tillverkningstiden av ett par skor från Loake 1880 är hela 8 veckor, där varje sko görs med en goodyear welted-konstruktion, det vill säga att skorna är sydda med en randsöm och tillverkas med de bästa material och metoder tillgängliga.

    Läs mer om Loake och hur deras skor görs »

    Vi hjälper dig att upptäcka din personliga stil.


    Följ våra 3 enkla steg för att få en personaliserad upplevelse som matchar din stil eller få tillgång till våra personliga stilrådgivare.

    Vi hjälper dig att upptäcka din personliga stil.


    Följ våra 3 enkla steg för att få en personaliserad upplevelse som matchar din stil eller få tillgång till våra personliga stilrådgivare.
    Vill du fortsätta där du var?
    Nej, jag vill börja om
    Ja, jag vill fortsätta

    Kundrådgivning

    Tillbaka

    Chatt

    Måndag-Fredag 08-17 Söndagar: Sommarstängt

    Vanliga frågor

    Svar på våra vanligaste frågor hittar du här, men använd gärna nedan formulär.

    Mail

    info@careofcarl.se

    Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

    4.75/5 12052 Recensioner

    Bästa sidan att handla herrkläder på, sjukt smidigt att varje plagg är individuellt uppmätt och returer är smidiga även om det inte skulle passa. Det enda som drar ner betyget är att sidan ibland knasar, genom att flikarna under respektive plagg saknar info ibland och att när man går tillbaka till listan på kläder igen, efter att man klickat på ett plagg, så hamnar jag oftast högst upp och inte där jag tidigare var.

    Tomas B

    2024-06-24

    Köpare

    2024-06-15

    Tänk om alla e-handelsföretag hade samma blixtsnabba leverans som Care of Carl

    Oscar L

    2024-06-24

    Köpare

    2024-06-11

    Snabbare leverans går inte att få. Kungligt!

    Peter O

    2024-06-20

    Köpare

    2024-06-10

    Snabb leverans! Bra produkt !

    Carolina L

    2024-06-20

    Köpare

    2024-06-11

    Riktigt sköna jeans shorts 

    Christer H

    2024-06-19

    Köpare

    2024-06-08

    Snabb leverans 

    James W

    2024-06-19

    Köpare

    2024-06-10

    Smidigt och enkelt! Tack

    Axel J

    2024-06-19

    Köpare

    2024-06-08

    Snabb leverans 

    Agneta B

    2024-06-19

    Köpare

    2024-06-07

    Nöjd med varan. Snabb leverans.

    Angelica R

    2024-06-18

    Köpare

    2024-06-05

    Sonen är mycket nöjd med sina Arigato skor och det var smidigt att returnera det paret som inte passade. 

    Maria

    2024-06-18

    Köpare

    2024-06-05

    Snabb och smidig leverans och bra märken som håller över tid! 

    Johan

    2024-06-05

    Köpare

    2024-05-25

    Kan inte bli bättre :)

    Kevin P

    2024-06-05

    Köpare

    2024-05-26

    Snabb leverans men inte lika snabbt att få pengar för retur. Stämmer i storlek 

    Anna T

    2024-06-03

    Köpare

    2024-05-23

    Världsklass som vanligt!

    Andreas T

    2024-05-30

    Köpare

    2024-05-21

    Alltid snabb och proffsig hantering och leverans :-)

    Mats K

    2024-05-30

    Köpare

    2024-05-21

    Som alltid mycket snabb leverans! Varan motsvarar helt klart förväntningarna.Proffsigt!

    Magnus

    2024-05-29

    Köpare

    2024-05-20

    Snabb och proffsig hantering!

    Hjalmar G

    2024-05-27

    Köpare

    2024-05-14

    Alltid snabbt och lätt att handla 

    Anders L

    2024-05-27

    Köpare

    2024-05-16

    My first order didn’t arrive but customer service was very helpful & sent me a new package within a few days. 

    Nayantara S

    2024-05-24

    Köpare

    2024-05-09

    Snabb leverans och storlek stämde med information 

    Hans S

    2024-05-23

    Köpare

    2024-05-13

    Bra hjälp o snabb leverans 

    Anna L

    2024-05-23

    Köpare

    2024-05-13

    Bra och snabb leverans, relevant information. 

    Jakob C

    2024-05-15

    Köpare

    2024-05-04

    Fina produkter och snabb leverans! 

    Helena P

    2024-05-15

    Köpare

    2024-05-04

    Snygga kläder med utmärkt passform. Snabba leveranser.

    Lena M

    2024-05-14

    Köpare

    2024-04-29

    Funkade som man förväntar sig. Dvs bra. Vill bara ge fem till de som överträffar det man förväntar sig. 

    Fredrik P

    2024-05-13

    Köpare

    2024-05-03

    Snabbt och snyggt!

    Michael H

    2024-05-13

    Köpare

    2024-05-01

    Smidig leverans och retur på produkterna jag inte behöll. 

    Anders K

    2024-05-13

    Köpare

    2024-05-03

    Tydlig presentation av varorna. Stort utbud av varor. Snabba leveranser. Aldrig något krångel.

    Sigurd H

    2024-05-13

    Köpare

    2024-05-02

    Den exklusiva känslan man förväntar sig, i paketering och produkt. 

    Tobias L

    2024-05-13

    Köpare

    2024-04-29

    Choose your delivery country
    • SE
    • SE
    • DK
    • NO
    • FI
    • DE
    • AT
    • IE
    • NL
    • FR
    • CH
    • ES
    { "SE": { "content": "Välkommen till vår svenska butik. ", "usp_list": [ "Fri frakt över 399 kr", "Fri retur", "1-3 dagars leverans" ], "image": "https://www.careofcarl.com/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_SV.png", "cta": "Välj ditt leveransland", "button_text": "Byt land" }, "IE": { "content": "Welcome to our English store! Here's some specific information for international customers.", "usp_list": [ "Free Delivery From €30", "Free returns", "No customs duties" ], "image": "/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_EU.png", "cta": "Choose your delivery country", "button_text": "Change country" }, "DK": { "content": "Velkommen til vores danske butik! Her er nogle specifikke oplysninger for Danmark.", "usp_list": [ "Fri fragt over 299;-", "Fri retur", "1-3 dages levering" ], "image": "/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_DK.png", "cta": "Vælg dit leveringsland", "button_text": "Skift land" }, "FI": { "content": "Tervetuloa suomalaiseen kauppaamme! Tässä on tiettyjä tietoja Suomelle.", "usp_list": [ "Ilmainen toimitus yli 30€ tilauksille", "Maksuton palautus", "Toimitusaika 2-5 pv" ], "image": "/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_FI.png", "cta": "Valitse toimitusmaasi", "button_text": "Vaihda maata" }, "NL": { "content": "Welkom in onze Nederlandse winkel! Hier is wat specifieke informatie voor Nederland.", "usp_list": [ "Gratis bezorging vanaf €30", "Gratis retour", "Geen inklaringskosten" ], "image": "/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_EU.png", "cta": "Kies uw bezorgland", "button_text": "Verander van land" }, "DE": { "content": "Willkommen in unserem deutschen Shop! Hier sind einige spezifische Informationen für Deutschland.", "usp_list": [ "Standardversand frei ab 30 Euro Bestellwert", "Kostenlose Rücksendung", "Keine Zollgebühren" ], "image": "/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_DE.png", "cta": "Wählen Sie Ihr Lieferland", "button_text": "Land ändern" }, "AT": { "content": "Willkommen in unserem österreichischen Shop! Hier sind einige spezifische Informationen für Österreich.", "usp_list": [ "Standardversand frei ab 30 Euro Bestellwert", "Kostenlose Rücksendung", "Keine Zollgebühren" ], "image": "/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_AT.png", "cta": "Wählen Sie Ihr Lieferland", "button_text": "Land ändern" }, "ES": { "content": "¡Bienvenido a nuestra tienda española! Aquí tienes información específica para España.", "usp_list": [ "Envío gratuito a partir de 30 €", "Devoluciones gratuitas", "Sin derechos de aduana" ], "image": "/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_EU.png", "cta": "Elija su país de entrega", "button_text": "Cambiar país" }, "FR": { "content": "Bienvenue dans notre boutique française! Voici des informations spécifiques pour la France.", "usp_list": [ "Livraison gratuite à partir de 30 €", "Retours gratuits", "Pas de frais de douane" ], "image": "/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_EU.png", "cta": "Choisissez votre pays de livraison", "button_text": "Changer de pays" }, "IT": { "content": "Benvenuti nel nostro negozio italiano! Ecco alcune informazioni specifiche per l'Italia.", "usp_list": [ "Spedizione gratuita oltre 399 kr", "Reso gratuito", "Nessun dazio doganale" ], "image": "/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_EU.png", "cta": "Scegli il tuo paese di consegna", "button_text": "Cambia paese" }, "NO": { "content": "Velkommen til vår norske butikk! Her er litt spesifikk informasjon for Norge.", "usp_list": [ "Fri frakt over 399,-", "Fri retur", "1-4 dagers levering" ], "image": "/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_NO.png", "cta": "Velg ditt leveringsland", "button_text": "Bytt land" } }