Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Loake Shoemakers | Harry Grained Leather Belt Black
Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Loake Shoemakers | Harry Grained Leather Belt Black
Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Loake Shoemakers | Harry Grained Leather Belt Black

Harry Grained Leather Belt Black

1 399:-
I lager, 1-3 arbetsdagar
Finns även i dessa färger
Svart Svart Brun Brun
W38 Snart i lager W40 1 kvar W42 1 kvar

Denna modell är en beställningsvara där leveranstiden varierar från 2–3 veckor.

Hitta rätt storlek

Bältets storlek anger längden från spännet till mittenhålet. Är storleken i tum, lägg till 2 tum (ca 5 cm) till din byxstorlek för rätt längd. Undvik att välja ett bälte som exakt matchar din midje- eller byxstorlek, eftersom det begränsar justeringsutrymmet. Se tabellen för en ungefärlig omvandling av byxstorlekar.

Byxstorlek 44 46 48 50 52 54
Bältesstorlek W32 W34 W36 W38 W40 W42

tape-measure

Varför handla på Care of Carl?

Fri frakt över 499 kr
Leverans inom 1-3 dagar
Fri retur
Om produkten
Harry från Loake Shoemakers är ett tidlöst bälte i högkvalitativt läder som lyfter din stil till nästa nivå. Med sitt rundade spänne ger det en elegant touch till vilken outfit som helst. Loake Shoemakers bygger vidare på varumärkets långa brittiska hantverkstradition med fokus på välgjorda produkter för både vardag och resor.
  • Produktbeskrivning
    • Tillverkad i präglat läder.
    • Silverfärgat spänne.
    Material:
    100% läder
    Produktens artikelnummer
    27383613
  • produktens mått
    Mått i cm34tum36tum38tum40tum42tum
    Längd innersta hål859095100105
    Längd yttersta hål95100105110115
    Totallängd (rem)103108113118123
    Höjd2,82,82,82,82,8
    Längd spänne4,74,74,74,74,7
    Höjd spänne3,93,93,93,93,9
    Se hur vi mäter och översätter storlekar »
  • Tvättråd & material
  • Recensioner
  • Om Loake Shoemakers
  • Leverans & retur
  • Tillverkarinformation
4.80/5 14203 Recensioner

Uppskattar det kurerade men ändå breda utbudet. Lätt att hitta det jag söker men ändå att också bli överraskad av annat. Alltid säker betalning och leverans.

Joacim S

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb leverans och bra produkter

Jonas R

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Bra i storlekarna. Följer måtten i tabellerna.

Jonas D

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb service och leverans.

Daniel E

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb leverans och bra storleksöversikt!

Stefan A

2026-10-11

Köpare

2026-10-02

Fantastiska skor, kommer bli nästa sommars favoriter.

Jesper K

2026-10-10

Köpare

2026-10-01

Väldigt bra passform och fin kvalitet.

Lars B

2026-10-10

Köpare

2026-10-01

Snygg och praktisk väska!

Magnus R

2026-10-09

Köpare

2026-09-30

Alltid snabb service.

Saron T

2026-10-09

Köpare

2026-09-30

Bra!

Mikael E

2026-10-08

Köpare

2026-09-29

Så nöjd att verkligheten motsvarande bilderna. Ett riktigt fynd. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Linda D

2026-10-07

Köpare

2026-09-28

Snabb leverans och bra service.

Martin E

2026-10-07

Köpare

2026-09-28

Snabb och tillförlitlig frakt

Erik H

2026-10-04

Köpare

2026-09-21

Smidigt köp och enkel retur när jag köpte två storlekar

Johan I

2026-10-03

Köpare

2026-09-24

Äkta Shetlandskvalitet (från Skottland). Och mönstret överrensstämde i färgäkthet från bilden. Btw. Om man försöker beställa direkt från U.K så kan man lägga till tullar och moms - en mycket sämre affär. Tack Carl for the care. / ©

Christian C

2026-10-02

Köpare

2026-09-23

Snabb leverans superbra service

Ulf S

2026-10-02

Köpare

2026-09-23

Otrolig kvalitetskänsla!

Joakim T

2026-10-02

Köpare

2026-09-21

Lika bra som skorna

Mika S

2026-10-01

Köpare

2026-09-22

Snabbt och smidigt!

Christian S

2026-10-01

Köpare

2026-09-22

Bra och ärlig presentation av varan. Blev till och med överraskad av att den var i änny bättre skick än jag uppfattade beskrivningen. Snabb och precis frakt

Ann Charlotte C

2026-10-01

Köpare

2026-09-22

Utmärkt.

Alexander W

2026-09-28

Köpare

2026-09-07

Peters kunskap om klockor är riktigt bra 👍

Joakim A

2026-09-27

Köpare

2026-09-18

Perfekt

Allen A

2026-09-27

Köpare

2026-09-18

Snabba leveranser och smidiga returer.

Oscar B

2026-09-23

Köpare

2026-09-14

Fantastisk väska

Peter N

2026-09-23

Köpare

2026-09-14

Smidigt köpr och retur.

Tomas Kristoffer T

2026-09-22

Köpare

2026-09-02

Perfekt passform och kvalitet, som vanligt!

Björn R

2026-09-21

Köpare

2026-09-10

Allt perfekt, hemsida hoodie och leverans!

2026-09-19

Köpare

2026-09-10

Bra material, något stor i storleken.

Stefan G

2026-09-19

Köpare

2026-09-10

BRA

Birger W

2026-09-19

Köpare

2026-09-10