Öppet köp på julklappar fram till 30/12

Henry Leather Belt 3,3 cm Black

Nyhet
Finns även i dessa färger
Svart Brun Brun
W34/85cm W36/90cm W38/95cm W40/100cm
1 299:-
I lager, 1-3 arbetsdagar
Fri frakt och retur - Leverans inom 1-3 dagar
Öppet köp på julklappar fram till 30/12-22
Detta plagg går att sälja med Pre-owned
Det här plagget går att sälja med Pre-owned. Det innebär att plagget är hållbart, av hög kvalitet samt går att använda om och om igen. Till pre-owned
Om produkten

Läderbälte från Loake 1880. Tillverkat i England och utrustat med ett borstat, silverfärgat spänne. Bältet är framtaget i färgnyanser som matchar varumärkets olika skor.

  • Produktbeskrivning

      • Tillverkat i England.
      • 3,3 cm brett.

      Produktens artikelnummer 11631711
  • produktens mått
      Mått i cm859095100
      Längd innersta hål869196101
      Längd yttersta hål96101106111
      Totallängd (rem)101106111116
      Bredd3,33,33,33,3
      Längd spänne5,55,55,55,5
      Bredd spänne4,54,54,54,5
      Se hur vi mäter och översätter storlekar »
  • Tvättråd & material
    • Om Loake 1880

        Loake 1880 är Loakes premiumkollektion, där man lägger extra stort fokus på material och kvalité. I kollektionen förvaltar man företagets över 100 år långa historia av att tillverka handgjorda, randsydda skor och kompromissar inte på några detaljer. Varumärket grundades i Kettering, England, 1880 av bröderna John, Thomas och William Loake och har genom åren tillverkat mer än 50 miljoner par randsydda skor.

        Den totala tillverkningstiden av ett par skor från Loake 1880 är hela 8 veckor, där varje sko görs med en goodyear welted-konstruktion, det vill säga att skorna är sydda med en randsöm och tillverkas med de bästa material och metoder tillgängliga.

        Läs mer om Loake och hur deras skor görs »

    • Recensioner
    Mer från Loake 1880

    Loake 1880 är Loakes premiumkollektion, där man lägger extra stort fokus på material och kvalité. I kollektionen förvaltar man företagets över 100 år långa historia av att tillverka handgjorda, randsydda skor och kompromissar inte på några detaljer. Varumärket grundades i Kettering, England, 1880 av bröderna John, Thomas och William Loake och har genom åren tillverkat mer än 50 miljoner par randsydda skor.

    Den totala tillverkningstiden av ett par skor från Loake 1880 är hela 8 veckor, där varje sko görs med en goodyear welted-konstruktion, det vill säga att skorna är sydda med en randsöm och tillverkas med de bästa material och metoder tillgängliga.

    Läs mer om Loake och hur deras skor görs »

    Vill du fortsätta där du var?
    Nej, jag vill börja om
    Ja, jag vill fortsätta
    4.74/5 7645 Recensioner

    Snabbt leverans och jätte professionellt företag 

    Driton B

    2022-12-04

    Köpare

    2022-11-23

    Mycket smidigt och snabb leverans 

    Ellen S

    2022-12-02

    Köpare

    2022-11-22

    Snabb leverans och väldigt trevligt bemötande i kundtjänst!

    Susanne K

    2022-12-02

    Köpare

    2022-11-22

    Fick paketet dagen efter och hade en lite fundering innan jag beställde som jag fick svar på direkt. Jättenöjd 

    Emelie G

    2022-12-02

    Köpare

    2022-11-23

    quick delivery and product received as per the description. great service

    Razvan G

    2022-12-02

    Köpare

    2022-11-23

    Snabbt korrekt lätt att få info

    johan T

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-21

    Super snabb leverans och bra vara, känner sig speciell när man får ett fint tack kort i paketet 

    Ulla B

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-22

    Snabb leverans och framförallt enkelt att returnera.

    Marcus K

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-22

    Super! Snabb leverans!

    Johan T

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-22

    Precis som e-handels ska gå till. Snabb leverans, ingen fraktkostnad! Till och med fint förpackat! 10p

    Nikola M

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-21

    Som vanligt, otroligt bra leveranstider. Och en vettig inställning till Black Friday. 

    Jonas S

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-20

     Väldigt enkelt och snabbt och lätt 

    Rafik D

    2022-11-30

    Köpare

    2022-11-13

    Lätt och smidigt att beställa. Snabb leverans  Bra kvalité på alla kläder

    Suzana B

    2022-11-30

    Köpare

    2022-11-18

    Snabb leverans. Tröjan är som förväntat. Top notch!

    kim E

    2022-11-30

    Köpare

    2022-11-20

    Har varit kund sedan 2012 och servicenivån har varit outstanding. 

    Kristian T

    2022-11-30

    Köpare

    2022-11-19

    Bästa svenska sidan du kan handla på om du söker kläder för män 

    Patrik A

    2022-11-30

    Köpare

    2022-11-20

    Väldigt bra och snabbt bemötande gällande min order samt retur!

    daniel w

    2022-11-30

    Köpare

    2022-11-20

    Snabbt, smidigt och korrekt vara.

    Mattias S

    2022-11-30

    Köpare

    2022-11-21

    Bra produkt, snabb leverans!

    Maria A

    2022-11-30

    Köpare

    2022-11-20

    Snabb leverans. Varorna mycket fint paketerade. Trevligt med handskriven hälsning.

    Annika E

    2022-11-30

    Köpare

    2022-11-18

    Överlag bra utbud av fina produkter. Uppskattar att produkterna är omsorgsfullt paketerade. 

    Robert S

    2022-11-30

    Köpare

    2022-11-19

    Superbra service och snabb återkoppling!

    Olle S

    2022-11-30

    Köpare

    2022-11-20

    Bra kvalitet och håller leveranstider

    Rudolf S

    2022-11-29

    Köpare

    2022-11-19

    Excellent Service, snabb ❤️

    Patricia S

    2022-11-29

    Köpare

    2022-11-18

    Professionellt

    Hoger A

    2022-11-29

    Köpare

    2022-11-19

    Funkar alltid toppen!

    Magnus T

    2022-11-29

    Köpare

    2022-11-18

    Det har aldrig funnits något att klaga på gällande service från Care of Carl, inte heller denna gång! Snabbt och effektivt!

    Tony A

    2022-11-29

    Köpare

    2022-11-18

    Odramatiskt, snabbt och rätt.

    Anders M

    2022-11-29

    Köpare

    2022-11-19

    Full pott vore om man kunde filtrera nogrannare, t.ex. på elastan som ofta är en mindre men ack så viktig del i hur ett plagg upplevs (stretchigt eller inte).

    Hans S

    2022-11-29

    Köpare

    2022-11-18

    Er hemsida är ett föredöme alla e-handlare där ute.

    Johan E

    2022-11-29

    Köpare

    2022-11-18

    Välkommen!
    Vill du fortsätta med leveransland Sverige?
    På CareofCarl.se levererar vi endast inom Sverige.
    Välj annars annat leveransland:
    Spara mitt val
    Fortsätt till Sverige »