Klicka för att zooma
Herr | Pyjamas & Morgonrockar | Zimmerli of Switzerland | Mercerized Cotton Pyjamas Light Blue
Klicka för att zooma
Herr | Pyjamas & Morgonrockar | Zimmerli of Switzerland | Mercerized Cotton Pyjamas Light Blue
Klicka för att zooma
Herr | Pyjamas & Morgonrockar | Zimmerli of Switzerland | Mercerized Cotton Pyjamas Light Blue
Klicka för att zooma
Herr | Pyjamas & Morgonrockar | Zimmerli of Switzerland | Mercerized Cotton Pyjamas Light Blue
Klicka för att zooma
Herr | Pyjamas & Morgonrockar | Zimmerli of Switzerland | Mercerized Cotton Pyjamas Light Blue

Mercerized Cotton Pyjamas Light Blue

2 799:-
I lager, 1-3 arbetsdagar
S 1 kvar M 2 kvar L XL

Denna modell är en beställningsvara där leveranstiden varierar från 2–3 veckor.

Hitta rätt storlek

  • Modellen på bilden: 190 cm, 84 kg, bär M.
Normal i storleken, vi rekommenderar att du väljer din vanliga storlek.
tape-measure

Varför handla på Care of Carl?

Fri frakt över 499 kr
Leverans inom 1-3 dagar
Fri retur
Om produkten
Pyjamas från Schweiziska underklädesspecialisterna Zimmerli, ett familjeägt varumärke som genomsyras av hög kvalitet och hantverk. För mannen som är noga med detaljerna och uppskattar en exklusiv känsla. Tillverkad i en mjuk och behaglig bomullsväv, perfekt för den som vill avsluta kvällen med stil.
  • Produktbeskrivning

    • Tillverkad av bomull.
    • Skjortan stängs med knappar.
    • En bröstficka med broderat "Z".
    • Patch med logotyp i sidan.
    • Byxorna har resår i midjan.
    • Stängs med knappgylf.

    Material:
    100% bomull

    Passform

    • Normal i storleken, vi rekommenderar att du väljer din vanliga storlek.
    • Modellen på bilden: 190 cm, 84 kg, bär M.
    Produktens artikelnummer
    22857911
  • produktens mått
    Mått i cmSMLXL
    Ärmlängd50505152
    Bröstvidd110114118121
    Bottenvidd106110114118
    Plagglängd76788082
    Midja70747882
    Innerben83838586
    Lårvidd62666870
    Knävidd40465054
    Fotvidd38394041
    Se hur vi mäter och översätter storlekar »
  • Tvättråd & material
  • Recensioner
  • Om Zimmerli of Switzerland
  • Leverans & retur
  • Tillverkarinformation
4.80/5 14265 Recensioner

Grym

Filip K

2026-10-30

Köpare

2026-10-21

Det jag uppskattar är en bra måttsättning i storleksguiden.

Anders O

2026-10-30

Köpare

2026-10-21

Snabb leverans, bra kundtjänst

Robert K

2026-10-30

Köpare

2026-10-21

Grymt!

Oskar N

2026-10-29

Köpare

2026-10-20

Grymt bra service och kunskap hos deras klock avdelning

Niklas A

2026-10-28

Köpare

1970-01-01

Supersmidigt köp. Perfekta byxor.

Nils H

2026-10-28

Köpare

2026-09-21

Snabb leverans och trevligt förpackat med personlig hälsning 😊

Daniel W

2026-10-25

Köpare

2026-10-15

En mellan jackan så snygg och sä skön!

Ove P

2026-10-24

Köpare

2026-10-13

Alltid snabb och rätt leverans,bra hemsida

Anders L

2026-10-24

Köpare

2026-10-14

Snabb leverans. Fick vad jag beställde.

Daniel L

2026-10-24

Köpare

2026-10-15

Snabba, fin presentation vi leveransen (kartongen, packningen, returlappen).

Dennis M

2026-10-23

Köpare

2026-10-14

Snygg, tunn trelagers vattentät. Perfekt!

Bo A

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Har Plofrof sen tidigare och har varit sugen på den nya modellen. Preowned men helt oanvänd i fullset. Supernöjd.

Peter G

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Bra kvalitet

Marcus S

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Snabba leveranser, smidigt med hämtning via instabox

Hans S

2026-10-17

Köpare

2026-10-08

Smidigt

Benjamin H

2026-10-17

Köpare

2026-10-08

Fin kvalitetströja. Väldigt nöjd.

Oscar K

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Mycket nöjd, fin kvalitet till bra pris

Emil A

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Snabb och bra service

Lars-Åke M

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Fungerar jättebra! Snabba och smidiga leveranser.

Peeter V

2026-10-15

Köpare

2026-10-06

Bra produkter, och mycket snabb leverans.

Catharina B

2026-10-15

Köpare

2026-10-06

Snabb service och leverans.

Daniel E

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Bra i storlekarna. Följer måtten i tabellerna.

Jonas D

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Uppskattar det kurerade men ändå breda utbudet. Lätt att hitta det jag söker men ändå att också bli överraskad av annat. Alltid säker betalning och leverans.

Joacim S

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb leverans och bra produkter

Jonas R

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb leverans och bra storleksöversikt!

Stefan A

2026-10-11

Köpare

2026-10-02

Fantastiska skor, kommer bli nästa sommars favoriter.

Jesper K

2026-10-10

Köpare

2026-10-01

Väldigt bra passform och fin kvalitet.

Lars B

2026-10-10

Köpare

2026-10-01