Klicka för att zooma

Belt 3,2 cm Dark Brown Suede

Finns även i dessa färger
Brun Brun
W30-80cm W32-85cm W34-90cm W36-95cm W38-100cm
1 499:-
I lager, 1-3 arbetsdagar

Varför handla på Care of Carl?

Fri frakt - Leverans inom 1-3 dagar
Fri retur
Detta plagg går att sälja med Pre-owned
Det här plagget går att sälja med Pre-owned. Det innebär att plagget är hållbart, av hög kvalitet samt går att använda om och om igen. Till pre-owned
Om produkten
Bälte från brittiska Crocket & Jones. Crocket & Jones har mer än 100 års erfarenhet från tillverkning av högkvalitativa skor och deras bälten håller samma klass och detaljrikedom.
  • Produktbeskrivning

      • Tillverkat i Italien.
      • Lädret väljs ut från några av Europas främsta garverier.
      • Kromat spänne i mässing, med finishering gjord för hand.
      • 3,2 cm brett.

      Produktens artikelnummer
      12051515
  • produktens mått
      Mått i cm34tum36tum38tum40tum
      Längd innersta hål80859095
      Längd yttersta hål9095100105
      Totallängd (rem)95102106111
      Höjd3,23,23,23,2
      Längd spänne4,54,54,54,5
      Höjd spänne3,93,93,93,9
      Se hur vi mäter och översätter storlekar »
  • Tvättråd & material
    • Om Crockett & Jones

        I staden Northampton, själva hjärtat av Englands skodistrikt, grundades 1879 den välrenommerade skotillverkaren Crockett & Jones av kompanjonerna Charles Jones och Sir James Crockett. Under de mer än 130 år som man har tillverkat skor så har man alltid varit noga med att följa grundarnas kärnvärden, där kvalitét, uppmärksamhet till detaljerna, hållbarhet och komfort alltid legat i fokus. Ett arv som den rådande generationen av Jones’ med stolthet förvaltar.

        Läs om Crockett & Jones i vårt reportage från deras fabrik »

    • Recensioner
    Mer från Crockett & Jones

    I staden Northampton, själva hjärtat av Englands skodistrikt, grundades 1879 den välrenommerade skotillverkaren Crockett & Jones av kompanjonerna Charles Jones och Sir James Crockett. Under de mer än 130 år som man har tillverkat skor så har man alltid varit noga med att följa grundarnas kärnvärden, där kvalitét, uppmärksamhet till detaljerna, hållbarhet och komfort alltid legat i fokus. Ett arv som den rådande generationen av Jones’ med stolthet förvaltar.

    Läs om Crockett & Jones i vårt reportage från deras fabrik »

    Vill du fortsätta där du var?
    Nej, jag vill börja om
    Ja, jag vill fortsätta
    4.75/5 10949 Recensioner

    Snabbt svar på min fråga och supersnabb  leverans. Det var viktigt eftersom det var en födelsedagspresent som mottagaren blev mycket nöjd med. Bra pris dessutom på skorna.

    Ann K

    2023-09-29

    Köpare

    2023-09-18

    Lätt att handla! 

    Simon R

    2023-09-29

    Köpare

    2023-09-19

    Uppfyller mina förväntningar 

    Dariusz W

    2023-09-28

    Köpare

    2023-09-18

    Snabbt och enkelt 

    Lars S

    2023-09-28

    Köpare

    2023-09-18

    Bra utbud och snabba leveranser.

    Hector V

    2023-09-27

    Köpare

    2023-09-16

    Bra service, snabb leverans!

    Mats D

    2023-09-27

    Köpare

    2023-09-17

    Riktigt bra! Tack :)

    Kund

    2023-09-25

    Köpare

    2023-09-14

    Grymt bra och snabb leverans.

    Nils-Åke H

    2023-09-25

    Köpare

    2023-09-15

    Snabb hantering och leverans! Trevligt med en undertecknad lapp av den som hanterade paketet. Hade beställt två storlekar och behövde returnera den ena vilket också gick smidigt och snabbt. Har handlat tidigare och har bara positivt att säga! 

    Marika Ö

    2023-09-20

    Köpare

    2023-09-09

    Grymma på e-handel! Bra utbud, snabba leveranser.

    Josefine P

    2023-09-20

    Köpare

    2023-09-08

    Snabb och bra hantering som vanligt!

    Anders M

    2023-09-18

    Köpare

    2023-09-07

    Köpte en svart Barbour hatt. Passade perfekt och jag fick försändelsen dagen efter jag beställt den. Återkommer med fler beställningar. Toppen! CS.

    Christer S

    2023-09-18

    Köpare

    2023-09-07

    Oerhört smidigt och väldesignad onlinebutik, kanske den bästa köpupplevelsen som jag upplevt online.

    Per H

    2023-09-18

    Köpare

    2023-09-06

    Alltid snabb leverans och inga konstigheter vid byte eller retur.

    Stefan T

    2023-09-18

    Köpare

    2023-09-05

    Otroligt snabb leverans och trevlig kundservice!

    Anders L

    2023-09-18

    Köpare

    2023-08-27

    I never had a delivery made so fast, the quickest package delivery I ever had in my life. I am thoroughly amazed.

    Abhisek P

    2023-09-14

    Köpare

    2023-09-04

    Alltid bra service och bemötande., Genom era kombinationer/uppsättningar av kläder/skor/accessoarer inspirerar ni och förändrar manliga garderobet till det bättre :). Fortsätt så ni är bäst,  ni skulle kunna vara mer aktiva på tex Instagram och visa upp olika uppsättningar och inspirera fler. 

    Arnes F

    2023-09-14

    Köpare

    2023-09-04

    Mycket snabb leverans!

    Mari D

    2023-09-14

    Köpare

    2023-09-05

    Superbra hemsida för det första. Snabb leverans och fina produkter. Inget att klaga på 😄

    Linda L

    2023-09-14

    Köpare

    2023-09-02

    Snabb leverans och bra service vid byte av storlek!

    Linda L

    2023-09-13

    Köpare

    2023-09-03

    Mycket nöjd med nivån och utbudet

    Jonathan L

    2023-09-13

    Köpare

    2023-09-01

    Alltid lika bra!

    Jesper S

    2023-09-12

    Köpare

    2023-08-30

    Bra och tydlig beställning. Enkelt att returnare om det blir fel. Smidigt med Swish

    jan M

    2023-09-12

    Köpare

    2023-09-01

    Bra utbud, extremt snabb leverans!

    Tom Å

    2023-09-12

    Köpare

    2023-08-31

    Grym leverans !

    Karl J

    2023-09-08

    Köpare

    2023-08-29

    Mycket bra.

    Lucas R

    2023-09-07

    Köpare

    2023-08-28

    Så professionellt och snart leverans 

    Driton B

    2023-09-07

    Köpare

    2023-08-29

    Beställde och fick levererat på dörren.  Smidigt och klart. 

    ÅMUND G

    2023-09-06

    Köpare

    2023-08-26

    A-OK perfekt shopping upplevelse

    Mattias P

    2023-09-06

    Köpare

    2023-08-27

    Välkommen!
    Vill du fortsätta med leveransland Sverige?
    På CareofCarl.se levererar vi endast inom Sverige.
    Välj annars annat leveransland:
    Spara mitt val
    Fortsätt till Sverige »