Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Nudie Jeans | Dwayne Leather Belt Black
Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Nudie Jeans | Dwayne Leather Belt Black
Klicka för att zooma
Herr | Bälten | Nudie Jeans | Dwayne Leather Belt Black

Dwayne Leather Belt Black

599:-
I lager, 1-3 arbetsdagar
Finns även i dessa färger
Svart Svart Brun Brun
85 1 kvar 90 95 105 1 kvar

Denna modell är en beställningsvara där leveranstiden varierar från 2–3 veckor.

Hitta rätt storlek

Bältets storlek anger längden från spännet till mittenhålet. Mät midjan och välj ett bälte 5–10 cm längre än midjemåttet. Undvik att välja ett bälte som exakt matchar din midje- eller byxstorlek, eftersom det begränsar justeringsutrymmet. Se tabellen för en ungefärlig omvandling från byxstorlek till bältesstorlek.

Byxstorlek W29-30/46 W31-32/48 W33-34/50 W36/52 W38-40/54
Bältesstorlek 85 90 95 100 105

tape-measure

Varför handla på Care of Carl?

Fri frakt över 499 kr
Leverans inom 1-3 dagar
Fri retur
Om produkten
Bälte från Nudie Jeans. Det svenska företaget har sedan starten 2001 blivit uppmärksammat för deras hållbarhetsarbete, både när det kommer till materialval och deras transparens kring produktion och tillverkningsprocesser.
  • Produktbeskrivning
    • Tillverkat i vegetabiliskt garvat läder.
    • Metallspänne.
    • Två bälteshällor.
    • Präglad logotyp på kortsidan.
    Material:
    100% läder
    Produktens artikelnummer
    27932211
  • produktens mått
    Mått i cm859095100105
    Längd innersta hål81869196101
    Längd yttersta hål9398103108113
    Totallängd (rem)100105110115120
    Bredd2,82,82,82,82,8
    Längd spänne3,53,53,53,53,5
    Bredd spänne44444
    Se hur vi mäter och översätter storlekar »
  • Tvättråd & material
  • Recensioner
  • Om Nudie Jeans
  • Leverans & retur
  • Tillverkarinformation
4.80/5 14233 Recensioner

Snygg, tunn trelagers vattentät. Perfekt!

Bo A

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Har Plofrof sen tidigare och har varit sugen på den nya modellen. Preowned men helt oanvänd i fullset. Supernöjd.

Peter G

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Bra kvalitet

Marcus S

2026-10-21

Köpare

2026-10-12

Smidigt

Benjamin H

2026-10-17

Köpare

2026-10-08

Snabba leveranser, smidigt med hämtning via instabox

Hans S

2026-10-17

Köpare

2026-10-08

Mycket nöjd, fin kvalitet till bra pris

Emil A

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Snabb och bra service

Lars-Åke M

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Fin kvalitetströja. Väldigt nöjd.

Oscar K

2026-10-16

Köpare

2026-10-07

Fungerar jättebra! Snabba och smidiga leveranser.

Peeter V

2026-10-15

Köpare

2026-10-06

Bra produkter, och mycket snabb leverans.

Catharina B

2026-10-15

Köpare

2026-10-06

Bra i storlekarna. Följer måtten i tabellerna.

Jonas D

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb leverans och bra produkter

Jonas R

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Uppskattar det kurerade men ändå breda utbudet. Lätt att hitta det jag söker men ändå att också bli överraskad av annat. Alltid säker betalning och leverans.

Joacim S

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb service och leverans.

Daniel E

2026-10-14

Köpare

2026-10-05

Snabb leverans och bra storleksöversikt!

Stefan A

2026-10-11

Köpare

2026-10-02

Fantastiska skor, kommer bli nästa sommars favoriter.

Jesper K

2026-10-10

Köpare

2026-10-01

Väldigt bra passform och fin kvalitet.

Lars B

2026-10-10

Köpare

2026-10-01

Alltid snabb service.

Saron T

2026-10-09

Köpare

2026-09-30

Snygg och praktisk väska!

Magnus R

2026-10-09

Köpare

2026-09-30

Bra!

Mikael E

2026-10-08

Köpare

2026-09-29

Så nöjd att verkligheten motsvarande bilderna. Ett riktigt fynd. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Linda D

2026-10-07

Köpare

2026-09-28

Snabb leverans och bra service.

Martin E

2026-10-07

Köpare

2026-09-28

Snabb och tillförlitlig frakt

Erik H

2026-10-04

Köpare

2026-09-21

Smidigt köp och enkel retur när jag köpte två storlekar

Johan I

2026-10-03

Köpare

2026-09-24

Äkta Shetlandskvalitet (från Skottland). Och mönstret överrensstämde i färgäkthet från bilden. Btw. Om man försöker beställa direkt från U.K så kan man lägga till tullar och moms - en mycket sämre affär. Tack Carl for the care. / ©

Christian C

2026-10-02

Köpare

2026-09-23

Snabb leverans superbra service

Ulf S

2026-10-02

Köpare

2026-09-23

Otrolig kvalitetskänsla!

Joakim T

2026-10-02

Köpare

2026-09-21

Snabbt och smidigt!

Christian S

2026-10-01

Köpare

2026-09-22