Öppet köp på julklappar fram till 30/12

Belt 3,2 cm Dark Brown Calf

Nyhet
Finns även i dessa färger
Svart Brun
W32-85cm W34-90cm W38-100cm
1 599:-
I lager, 1-3 arbetsdagar
Fri frakt och retur - Leverans inom 1-3 dagar
Öppet köp på julklappar fram till 30/12-22
Detta plagg går att sälja med Pre-owned
Det här plagget går att sälja med Pre-owned. Det innebär att plagget är hållbart, av hög kvalitet samt går att använda om och om igen. Till pre-owned
Om produkten

Läderbälte från brittiska Crockett & JonesCrockett & Jones har mer än 100 års erfarenhet från tillverkning av högkvalitativa skor och deras bälten håller samma klass och detaljrikedom.

  • Produktbeskrivning

      • Tillverkat i Italien.
      • Lädret väljs ut från några av Europas främsta garverier.
      • Kromat spänne i mässing, med finishing gjord för hand.
      • 3,2 cm brett.

      Produktens artikelnummer 12051611
  • produktens mått
      Mått i cm32tum34tum36tum38tum
      Längd innersta hål80859095
      Längd yttersta hål9095100105
      Totallängd (rem)95102106111
      Höjd3,23,23,23,2
      Längd spänne4,54,54,54,5
      Höjd spänne3,93,93,93,9
      Se hur vi mäter och översätter storlekar »
  • Tvättråd & material
    • Om Crockett & Jones

        I staden Northampton, själva hjärtat av Englands skodistrikt, grundades 1879 den välrenommerade skotillverkaren Crockett & Jones av kompanjonerna Charles Jones och Sir James Crockett. Under de mer än 130 år som man har tillverkat skor så har man alltid varit noga med att följa grundarnas kärnvärden, där kvalitét, uppmärksamhet till detaljerna, hållbarhet och komfort alltid legat i fokus. Ett arv som den rådande generationen av Jones’ med stolthet förvaltar.

        Läs om Crockett & Jones i vårt reportage från deras fabrik »

    • Recensioner
    Mer från Crockett & Jones

    I staden Northampton, själva hjärtat av Englands skodistrikt, grundades 1879 den välrenommerade skotillverkaren Crockett & Jones av kompanjonerna Charles Jones och Sir James Crockett. Under de mer än 130 år som man har tillverkat skor så har man alltid varit noga med att följa grundarnas kärnvärden, där kvalitét, uppmärksamhet till detaljerna, hållbarhet och komfort alltid legat i fokus. Ett arv som den rådande generationen av Jones’ med stolthet förvaltar.

    Läs om Crockett & Jones i vårt reportage från deras fabrik »

    Vill du fortsätta där du var?
    Nej, jag vill börja om
    Ja, jag vill fortsätta
    4.74/5 7712 Recensioner

    Väldigt snabb lever!

    Anders I

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-26

    Smidigt 10/10, snabb leverans 10/10!!!

    Sandi M

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-25

    Kvalitet är superbra. Passformen skulle vara bättre om man hittar storleken mellan xxl och xxxl. Det vill säga xxl storleken är Pytteliten trångt medan xxxl är pytteliten för stor.

    Hareth O

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-25

    Jättebra shoppingupplevelse!

    Anna W

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-26

    Enkel websida, fina produkter och ett bra pris!

    Jan E

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-26

    Alltid förstklassiga varor och service. Ni kan tryggt handla här. 

    Ola H

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-23

    Bra hemsida och snabb leverans. Jag uppskattar att det finns med en retursedel. På något sätt önskar jag att man kunde lösa bättre beskrivningar av passform. Tex var skjortan jag lämnade tillbaka främst trång i överarm och delvis över bröstkorg. (det ska tilläggas att jag inte är någon bodybuilder).  

    Oscar T

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-22

    Alltid snabb leverans och riktigt bra produkter. Ett sant nöje att handla hos CoC. 

    Christian F

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-24

    Lätt och smidigt och fick hem det snabbt. Tusen tack, blir lätt flera köp framöver .

    Mikael R

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-24

    Enkelt att köpa, snabb leverans 

    Kicki S

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-24

    Snabbt och bra!!

    Thomas M

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-25

    Enkelt, bra o snabbt 

    Irene J

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-24

    Stort urval, hög kvalitet och snabbaste leveransen

    Britt-Inger L

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-24

    Riktigt snabb leverans 

    fredrik a

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-25

    Jag köpte en tröja som jag beställde på nätet, den kom i ett paket med retur kuvert! Mycket professionellt och snabb leverans.????

    Ulf J

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-23

    Snabb o bra leverans

    Claudine R

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-25

    Toppenbra!

    Dennis A

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-24

    Mycket bra sortiment av kvalitetsprodukter, snabb leverans, suverän kundtjänst.

    Lars-O P

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-24

    Bra utbud, snabb service! 

    Kent N

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-23

    Helt fantastiskt och smidigt va det… Ja rekommenderar…

    Paulo B

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-23

    Bra utbud, bra hemsida, snabb leverans. 

    Lennart W

    2022-12-04

    Köpare

    2022-11-18

    Snabbt leverans och jätte professionellt företag 

    Driton B

    2022-12-04

    Köpare

    2022-11-23

    Mycket smidigt och snabb leverans 

    Ellen S

    2022-12-02

    Köpare

    2022-11-22

    Snabb leverans och väldigt trevligt bemötande i kundtjänst!

    Susanne K

    2022-12-02

    Köpare

    2022-11-22

    Fick paketet dagen efter och hade en lite fundering innan jag beställde som jag fick svar på direkt. Jättenöjd 

    Emelie G

    2022-12-02

    Köpare

    2022-11-23

    quick delivery and product received as per the description. great service

    Razvan G

    2022-12-02

    Köpare

    2022-11-23

    Snabbt korrekt lätt att få info

    johan T

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-21

    Super snabb leverans och bra vara, känner sig speciell när man får ett fint tack kort i paketet 

    Ulla B

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-22

    Snabb leverans och framförallt enkelt att returnera.

    Marcus K

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-22

    Super! Snabb leverans!

    Johan T

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-22

    Välkommen!
    Vill du fortsätta med leveransland Sverige?
    På CareofCarl.se levererar vi endast inom Sverige.
    Välj annars annat leveransland:
    Spara mitt val
    Fortsätt till Sverige »