Öppet köp på julklappar fram till 30/12

Henry Leather Belt 3,3 cm Tan

Nyhet
Finns även i dessa färger
Svart Brun Brun
W34/85cm W36/90cm W38/95cm W40/100cm
1 299:-
I lager, 1-3 arbetsdagar
Fri frakt och retur - Leverans inom 1-3 dagar
Öppet köp på julklappar fram till 30/12-22
Detta plagg går att sälja med Pre-owned
Det här plagget går att sälja med Pre-owned. Det innebär att plagget är hållbart, av hög kvalitet samt går att använda om och om igen. Till pre-owned
Om produkten

Läderbälte från Loake 1880. Tillverkat i England och utrustat med ett borstat, silverfärgat spänne. Bältet är framtaget i färgnyanser som matchar varumärkets olika skor.

  • Produktbeskrivning

      • Tillverkat i England.
      • 3,3 cm brett.

      Produktens artikelnummer 11632011
  • produktens mått
      Mått i cm859095100
      Längd innersta hål869196101
      Längd yttersta hål96101106111
      Totallängd (rem)101106111116
      Bredd3,33,33,33,3
      Längd spänne5,55,55,55,5
      Bredd spänne4,54,54,54,5
      Se hur vi mäter och översätter storlekar »
  • Tvättråd & material
    • Om Loake 1880

        Loake 1880 är Loakes premiumkollektion, där man lägger extra stort fokus på material och kvalité. I kollektionen förvaltar man företagets över 100 år långa historia av att tillverka handgjorda, randsydda skor och kompromissar inte på några detaljer. Varumärket grundades i Kettering, England, 1880 av bröderna John, Thomas och William Loake och har genom åren tillverkat mer än 50 miljoner par randsydda skor.

        Den totala tillverkningstiden av ett par skor från Loake 1880 är hela 8 veckor, där varje sko görs med en goodyear welted-konstruktion, det vill säga att skorna är sydda med en randsöm och tillverkas med de bästa material och metoder tillgängliga.

        Läs mer om Loake och hur deras skor görs »

    • Recensioner
    Mer från Loake 1880

    Loake 1880 är Loakes premiumkollektion, där man lägger extra stort fokus på material och kvalité. I kollektionen förvaltar man företagets över 100 år långa historia av att tillverka handgjorda, randsydda skor och kompromissar inte på några detaljer. Varumärket grundades i Kettering, England, 1880 av bröderna John, Thomas och William Loake och har genom åren tillverkat mer än 50 miljoner par randsydda skor.

    Den totala tillverkningstiden av ett par skor från Loake 1880 är hela 8 veckor, där varje sko görs med en goodyear welted-konstruktion, det vill säga att skorna är sydda med en randsöm och tillverkas med de bästa material och metoder tillgängliga.

    Läs mer om Loake och hur deras skor görs »

    Vill du fortsätta där du var?
    Nej, jag vill börja om
    Ja, jag vill fortsätta
    4.74/5 7712 Recensioner

    Väldigt snabb lever!

    Anders I

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-26

    Smidigt 10/10, snabb leverans 10/10!!!

    Sandi M

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-25

    Kvalitet är superbra. Passformen skulle vara bättre om man hittar storleken mellan xxl och xxxl. Det vill säga xxl storleken är Pytteliten trångt medan xxxl är pytteliten för stor.

    Hareth O

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-25

    Jättebra shoppingupplevelse!

    Anna W

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-26

    Enkel websida, fina produkter och ett bra pris!

    Jan E

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-26

    Alltid förstklassiga varor och service. Ni kan tryggt handla här. 

    Ola H

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-23

    Bra hemsida och snabb leverans. Jag uppskattar att det finns med en retursedel. På något sätt önskar jag att man kunde lösa bättre beskrivningar av passform. Tex var skjortan jag lämnade tillbaka främst trång i överarm och delvis över bröstkorg. (det ska tilläggas att jag inte är någon bodybuilder).  

    Oscar T

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-22

    Alltid snabb leverans och riktigt bra produkter. Ett sant nöje att handla hos CoC. 

    Christian F

    2022-12-06

    Köpare

    2022-11-24

    Lätt och smidigt och fick hem det snabbt. Tusen tack, blir lätt flera köp framöver .

    Mikael R

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-24

    Enkelt att köpa, snabb leverans 

    Kicki S

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-24

    Snabbt och bra!!

    Thomas M

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-25

    Enkelt, bra o snabbt 

    Irene J

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-24

    Stort urval, hög kvalitet och snabbaste leveransen

    Britt-Inger L

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-24

    Riktigt snabb leverans 

    fredrik a

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-25

    Jag köpte en tröja som jag beställde på nätet, den kom i ett paket med retur kuvert! Mycket professionellt och snabb leverans.????

    Ulf J

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-23

    Snabb o bra leverans

    Claudine R

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-25

    Toppenbra!

    Dennis A

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-24

    Mycket bra sortiment av kvalitetsprodukter, snabb leverans, suverän kundtjänst.

    Lars-O P

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-24

    Bra utbud, snabb service! 

    Kent N

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-23

    Helt fantastiskt och smidigt va det… Ja rekommenderar…

    Paulo B

    2022-12-05

    Köpare

    2022-11-23

    Bra utbud, bra hemsida, snabb leverans. 

    Lennart W

    2022-12-04

    Köpare

    2022-11-18

    Snabbt leverans och jätte professionellt företag 

    Driton B

    2022-12-04

    Köpare

    2022-11-23

    Mycket smidigt och snabb leverans 

    Ellen S

    2022-12-02

    Köpare

    2022-11-22

    Snabb leverans och väldigt trevligt bemötande i kundtjänst!

    Susanne K

    2022-12-02

    Köpare

    2022-11-22

    Fick paketet dagen efter och hade en lite fundering innan jag beställde som jag fick svar på direkt. Jättenöjd 

    Emelie G

    2022-12-02

    Köpare

    2022-11-23

    quick delivery and product received as per the description. great service

    Razvan G

    2022-12-02

    Köpare

    2022-11-23

    Snabbt korrekt lätt att få info

    johan T

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-21

    Super snabb leverans och bra vara, känner sig speciell när man får ett fint tack kort i paketet 

    Ulla B

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-22

    Snabb leverans och framförallt enkelt att returnera.

    Marcus K

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-22

    Super! Snabb leverans!

    Johan T

    2022-12-01

    Köpare

    2022-11-22

    Välkommen!
    Vill du fortsätta med leveransland Sverige?
    På CareofCarl.se levererar vi endast inom Sverige.
    Välj annars annat leveransland:
    Spara mitt val
    Fortsätt till Sverige »